Kdo jsem

Jmenuji se René Trčka. Již od roku 2013 pomáhám lidem s prodejem či pronájmem nemovitosti. Je to pro mne pocit vítězství, pokud navýším cenu o 5 – 12%. Miluji ten pocit, kdy je klient nadšený…

Lidé o mne říkají, že pro svoji práci žiji. A mají pravdu.

Hledáte realitního specialistu, který prodá váš domov za cenu, o které jste snili? Odborníka, který dělá svoji profesi se srdcem?

Myslím, že jste ho právě našli.

Ušetřím vám čas a starosti. Se mnou bezpečně dojdete do cíle.

Dělám to, co mne baví…

Můj realitní příběh

Již od roku 2013 pomáhám lidem s prodejem či pronájmem nemovitosti.

Na začátku si poslechnu jejich životní situaci. Co je vede k tomu, prodat svůj domov, kde většinou prožili část svého životního příběhu. Je pro mne důležité, navázat s klientem určitou osobní vazbu. Být s prodávajícím na jedné lodi, na které bezpečně doplujeme až do cíle. Je to skvělý pocit, být na této lodi kapitánem.

Kapitánem, který ví… Ano, dnes si s přehledem dokáži celou cestu rozvrhnout a naplánovat. Vyhnout se všem nástrahám a útesům. Umím si poradit i s vichřicí a rozbouřeným mořem.

Nemovitost připravíme k prodeji a následně profesionálně nafotíme, či natočíme video prohlídku. Jak já říkám, moje nemovitosti musí zářit jak maják, který přitáhne kupující.

Potom najdu nejvýhodnějšího kupujícího, který zpravidla zaplatí za nemovitost tu nejvyšší tržní cenu.

Ale ani já jsem se realitním expertem nenarodil.

Dlouhá léta jsem podnikal v gastronomii. Vlastnil tři restaurace. Tento obor mne bavil, pracoval jsem sedm dní v týdnu, od rána do večera.

Celý život si dávám vysoké cíle - chci patřit k nejlepším. V gastronomii jsem byl neustále závislý na práci ostatních. A to byl nakonec důvod pro změnu. Pochopil jsem, že je to boj s “větrnými mlýny”, který nemohu vyhrát…

A také jsem pochopil, že si musím hledat obor, kde mohu ručit za kvalitu, jen tak budu spokojený…

Dostal jsem příležitost stát se realitním makléřem, a to v síti RE/MAX – vůbec jsem netušil, co to RE/MAX je! Ale ten “balón” si mne hned získal…

Říkal jsem si: obchod tě baví, ten máš v krvi od malička… Zajímáš se o design, interiéry jsou tvým koníčkem, tím se můžeš odlišit… Navíc rád fotíš… Tak co dalšího by po tobě mohli chtít? Byt “načinčáš”, nafotíš, hodíš to do inzerce… “ukázat” jim to snad umí každý… Byznys děláš přes 20 let, navíc o něčem takovém jsi snil léta, tak to bude sranda.

Až tak velká sranda to nebyla. RE/MAX chce být na trhu nejlepší, (časem jsem pochopil, že nejlepší je) tak že mne hned na začátku poslali do Prahy na týdenní kurz (od rána do večera), navíc zakončený zkouškami – to, aby mi mohli dát certifikát, prý si na to potrpí.

A “řehole začala” Hned po prvním dopoledni jsem pochopil, že to žádný týdenní “výlet do Prahy” nebude. Nedalo se nic dělat, na hotelu jsem se „šrotil“ každý večer,  a zkoušky udělal bez ztráty bodu.

Vrátil jsem se do mé rodné Plzně, a myslel si, že už jsem realitní makléř... Hi Hi

Netrvalo dlouho, a vše jsem si mohl hned vyzkoušet. Jaký byl můj první prodej nemovitosti, si můžete přečíst zde. Nakonec se byt prodal za tři měsíce, a to byl jako nový – po rekonstrukci. Já, jsem si však spočítal, kolik hodin mne to stálo, kolik peněz mne stál marketing. A došel jsem k závěru, že pokladní v Tescu je na tom lépe. Chtěl jsem s makléřinou seknout. A nebýt mého mentora, tak jsem to možná udělal.

Naštěstí v životě nic nevzdávám, neznám, že něco nejde. Byla to výzva. Současně jsem pochopil, že pokud chci být v realitách dobrý, musím se ještě dlouho učit.

Kurzy, školení, zkoušky, a zase kurzy…

Absolvoval jsem spousty kurzů a školení. Například focení interiérů, natáčení video prohlídek, Home Staging, marketing prodeje nemovitostí, občanský zákoník, průkaz energetické náročnosti budovy, a další…. Kurzy už beru jako běžnou součást realitního experta.

Dnes jsem vděčný tomu, že jsem počáteční překážky překonal. Mohu totiž upřímně říct          

Dělám to, co mne baví…

                                                                                 René Trčka