Proč Home Staging? A co to vlastně je…?

 

Prodáváte nebo pronajímáte svoji nemovitost….? Tak právě pro vás, je určen tento článek!

…ve světě naprostou samozřejmostí…

Co je to Home Staging?

Jedná se o službu, která se ve světě stala naprostou samozřejmostí. Jde o přípravu nemovitosti na prodej či pronájem a její profesionální prezentaci na realitním trhu. Je to příprava domu či bytu před nafocením fotografií, popřípadě natočením videoprezentace a před prohlídkami zájemců.

…nemovitost v záři reflektorů…

Profesionálně připravená nemovitost vypadá lákavě, jak já říkám, je třeba z ní udělat “nemovitost v záři reflektorů“.

…makléři rychle pochopili výhodu…

Služba vznikla ve Spojených státech a rychle se rozšířila do dalších zemí. V České republice je to stále relativně nová služba, která si však díky svým výsledkům i zde buduje pevnou pozici. Zejména profesionální realitní makléři rychle pochopili výhodu, takto připravené nemovitosti.

Home Staging je služba, která navýší hodnotu vaší nemovitosti, odstraní či potlačí negativní prvky a naopak vyzdvihne největší přednosti vaší prodávané nemovitosti.

 

Proč Home Staging?

…vyzdvihne největší přednosti…

Jistě se mnou budete souhlasit, že lidé kupují především očima… V životě se často rozhodujeme dle prvního dojmu, souhlasíte…? První dojem rozhoduje v realitách stejně jako mezi lidmi. U nemovitosti rozhodují první dvě minuty prohlídky. Z čehož plyne, že nemovitost je nutné na prodej důkladně připravit.

…rozhodují první dvě minuty…

Na druhou stranu vás musím upozornit! Nepouštějte se do žádných zásadních rekonstrukcí. Investované peníze by se Vám zpravidla ani nevrátili.

…navýší hodnotu vašeho domova…

Nemovitost je v prvé řadě nutno odosobnit. Prožili jste ve vašem domově zpravidla řadu let, a zútulnili si jej k obrazu svému. Pro vás to byla ta nejútulnější a nejpříjemnější nemovitost. To ale nebude platit pro zájemce, kteří přijdou na prohlídky a budou se zde chtít cítit již od první chvíle také příjemně.

Je to vhodné pro moji nemovitost?

To záleží na vás, zda chcete váš domov prodat pod cenou, nebo prodat či pronajmout s nejvyšším možným ziskem…? Sami si odpovězte…

Popravdě, za svou realitní praxi jsem zatím nepotkal klienta, který by mi řekl – je mi jedno, za kolik se to prodá… Ale často se tak chovají

Dám Vám přirovnání:

        Vzpomeňte si, když jste šli na rande, nebo na pracovní pohovor… Jak jste se připravili…

        Prodávali jste auto…. Jsem si jistý, že jste jej umyli, vyluxovali, navoněli…

To samé platí u vaší nemovitosti! Ale s tím rozdílem, že cena nemovitosti většinou násobně převyšuje cenu auta. Často jsou to celoživotní úspory, dědictví…

A to samé platí hlavně pro kupujícího! Ten bude investovat do vaší nemovitosti většinou celoživotní úspory, nebo bude řadu let splácet hypoteční úvěr…

 

A jak to tedy probíhá?

…podle čeho vybrat správného makléře…

Pokud se rozhodnete, že chcete svoji nemovitost prodat nebo pronajmout s maximálním ziskem, máte dvě možnosti:

        Kontaktujte svého realitního makléře a zeptejte se ho na tuto službu. Jistě vám vše zajistí. Pokud svého makléře zatím nemáte a budete ho teprve vybírat, zeptejte se ihned, zda tuto službu zajišťuje. Dejte si to jako jeden z bodů, podle čeho vybrat toho správného makléře pro prodej vaší nemovitosti. Samozřejmě, že můžete kontaktovat také mne…

        Pokud budete prodávat svoji nemovitost bez pomoci RK, najděte si ve své lokalitě firmu, která se přípravou nemovitosti zabývá, v tom případě se nezapomeňte podívat na reference

Máte vybráno, kdo vám Home Staging provede. Domluvte si schůzku v prodávané nemovitosti. Odborník vám na základě osobní konzultace (1-2 hodiny) udělá celkový posudek a předloží návrh, co navrhuje ve vaší nemovitosti udělat za kroky.

O jednotlivých krocích s vámi promluví a navrhne vhodná a jednoduchá řešení. Na základě rozsahu prací, z hlediska ceny, ale také z hlediska času, se společně domluvíte na předběžném rozsahu služby. Službu přizpůsobí Vašim potřebám a finančním možnostem.

…odhad, o kolik tyto úpravy navýší cenu…

Následně vám vypracuje písemný rozpis služby společně s cenovým odhadem.  Po odsouhlasení jednotlivých kroků se s vámi domluví na realizaci. Zároveň si nechte udělat odhad, o kolik tyto úpravy navýší cenu vaší nemovitosti.

…ušetří přípravu na budoucí stěhování…

Pokud se vším souhlasíte, bude následovat samotné provedení. Rozsah prací je samozřejmě vždy individuální. Někdy stačí opravit pár maličkostí, odvézt pár kusů nábytku. Pár osobních věcí zabalit do krabic – to vám ušetří přípravu na budoucí stěhování.

Někdy je však vhodné celou, popřípadě část nemovitosti vymalovat. V tom případě je to již trochu náročnější Home Staging, ale i ten se vám vždy vyplatí. Některé kroky si samozřejmě můžete udělat podle návrhu odborníka sami, a tím cenu ponížit.

…jen 10% lidí, si umí udělat v prázdném bytě představu využití prostoru…

Pokud prodáváte prázdnou nemovitost, je vhodné vytvořit aspoň jídelní kout. Budete tak mít ideální prostor pro vstupní pohovor se zájemcem. A kupující si také snadněji vytvoří představu, zda je prostor pro něj dostatečně velký. Uvědomte si totiž, že jen 10% lidí si dokáže v prázdném bytě udělat představu, jak se mu tam vše vejde a jak prostor využije.

To samé platí též o ložnici – zde strávíme 1/3 života!

Firma vám je schopná většinou tento základní nábytek zapůjčit, nebo spolupracuje s prodejcem, který nábytek zapůjčí a umožní ho v případě zájmu, novým majitelům odkoupit.

 

Kolik to ale bude stát?

…základní Home Staging v provizi makléře…

I to je samozřejmě individuální. Většina realitních makléřů má základní Home Staging již zahrnutý v provizi. Cena se navyšuje pouze v případě, kdy je nutno koupit nějaké doplňky, popřípadě využít odborníka k provedení úprav nemovitosti. A samozřejmě v případě, kdy je nutno vymalovat.

…není to útrata, ale investice…

Jak ale vidíte, často pořídíte celou službu zdarma v rámci provize RK. Nebo se cena pohybuje v řádu stokorun, maximálně tisíců.

Je ale zapotřebí si uvědomit, že tato služba není útrata, ale je to investice do vaší nemovitosti, která se vám zpravidla násobně vrátí.   

Vysněné bydlení od první minuty

Představte si…Prohlížíte si časopis o bydlení, objevíte fotky krásného bytu a říkáte si: To je hezké, tam bych chtěl žít

…první dojem je vždy jen jeden…

Chcete, aby se takto cítili zájemci, kteří si prohlíží v inzerci fotky vaší nemovitosti… Nebo si prohlíží její videoprezentaci…  A co teprve potom, až vaši nemovitost navštíví…?

Od první minuty to pro ně bude jejich vysněné bydlení…! A sami si udělejte názor, jak moc v tuto chvíli pro ně bude důležitá cena…

 

Nezapomeňte – PRVNÍ DOJEM JE VŽDY JEN JEDEN…!

Home Staging je možnost, jak vaši nemovitost prodat nebo pronajmout za vyšší cenu!

Potřebujete pomoc, poradit? Jsem tady pro vás…

Dělám to, co mne baví…

                                                                               René Trčka

Dělám to, co mne baví… Pomáhám lidem s prodejem nemovitosti. Rád pomohu i vám, prodat vaši nemovitost, za nejvyšší tržní cenu. Cenu v průměru navýším o 10 - 20%. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře